איזו מערכת אזעקה מתאימה לי?

אתם רוצים להרגיש שהבית או העסק שלכם הם מבצר של ממש. כדי להגשים את היעד אתם צריכים להשקיע מחשבה וגם כספים ביצירת תשתית אופטימלית של מיגון ואבטחה. מערכות אזעקה נכנסות לתמונה בנקודה הזו ומהוות אמצעי שקשה להסתדר בלעדיו. כאשר מעוניינים לבחור מערכת מבינים שיש מגוון רחב של אפשרויות, דגמים וסוגים, מה שמעלה שאלה נוספת: איך תדעו מה הכי מתאים לכם?

אופן התפעול של המערכת

האבחנה הראשונה שצריך לבצע היא בין מערכות אזעקה קוויות (מבוססות על חיבור של כבלים) לבין מערכות אלחוטיות (התקשורת היא ללא חיבור פיזי). לכל בחירה כאן יש יתרונות משלה. המערכת האלחוטית נחשבת למתקדמת יותר וגם לנוחה יותר להתקנה במבנים קיימים, כי אין צורך לשנות את תשתיות המבנה. מצד שני, מערכת קווית תהיה לרוב פשוטה יותר לתפעול, מה גם שהיא נחשבת לאמינה: הסיכון של כבל קרוע נמוך ביחס לסיכון המקביל של קשיים בקליטה ובתקשורת האלחוטית.

לצד זה, חשוב להתבונן בגלאים המרכיבים את המערכת, שלמעשה מגדירים מתי ואיך היא תפעל. גלאי נפח נחשב לנפוץ מאד ומתאים בשורה ארוכה של מצבים. גלאי וילון (מזהים תנועה באמצעות השינוי בטמפרטורה) אף הם נחשבים ליעילים, בעוד שמתגים מגנטיים יהיו זולים יחסית – אבל פחות אמינים.

מוצרים משולבים

עם כל היתרונות של מערכת אזעקה, מומלץ במקרים רבים לא להסתמך עליה בלבד, כי יש סיכונים אחרים שצריך להתייחס אליהם. יש שיעדיפו להתקין מערך אבטחה ומיגון משולב יותר, הכולל למשל מצלמות אבטחה, מערכות טלוויזיה במעגל סגור וכן הלאה. אם גם אתם עונים על ההגדרה הזו, חשוב שתדעו שניתן למצוא כיום מוצרים המשלבים בין אזעקה לבין מצלמת אבטחה. הם יהיו יקרים יותר מאשר מוצרים נפרדים, אבל מנגד עשויים להציע חיסכון אם מחשבים את מחיר שתי המערכות יחד – מה גם שהם מפשטים את הרכישה של המערכת ואת התקנתה.

הגורם מאחורי המערכת

יש מספר בלתי מבוטל של חברות המייצרות ומשווקות מערכות אזעקה. בדומה לתחומים אחרים, גם כאן הן נבדלות ביניהן בניסיון, במוניטין וגם באמינות. רבים ימליצו להעדיף את המערכות של "השמות הגדולים", שרמת האמינות שלהן גבוהה במיוחד – גם אם תג המחיר הראשוני עשוי להיות גבוה יותר (אך לא תמיד).

חשוב בכל מקרה לברר מהם השירותים הניתנים על ידי הגורם שמשווק את המערכת, למשל בכל הנוגע להתקנה ולאחריות לתיקונים. רכישת מערכת אזעקה תעניק לכם שקט נפשי לתקופה ארוכה, ומתן מענה בתרחישים אלה בהחלט יתרום לכך.

שתפו את המאמר

רוצים לשמוע עוד? הצטרפו לניוזלטר של שדר

עוד מאמרים  שיכולים לעניין אותך

אבטחה ומערכות אזעקה

מערכות אזעקה

מאמר מקיף ומסכם של כל תחום מערכות אזעקה שייתן לכם כלים ורקע לפני התקנת מערכת אזעקה

אבטחה ומערכות אזעקה

החומר האפור

מאמר חשוב מאוד ששם לנו באור הזרקור את המוצרים שלא בהכרח שמנו לב אליהם…

אנחנו כאן בשבילך!

תנו לניסיון שלנו להגן עליכם!

דילוג לתוכן